ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29825 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Blues Alive nabídne největší tuzemskou oslavu osmdesátin Boba Dylana

0 jsk 15.10.2021

Mezinárodní hudební festival Blues Alive, který proběhne od 11. do 13. listopadu 2021 v Šumperku, připomene bohatým programem osmdesáté narozeniny Boba Dylana. Oslava kulatin, které legendární hudebník oslavil letos 24. května, zahrne hostování jeho bývalého bubeníka Winstona Watsona (na snímku) na speciálním „dylanovském” koncertě Roberta Křesťana a Druhé trávy.

Dále též výstavu Mně se líbí Bob! s podtitulem Bob Dylan a jeho stopy v českých zemích a přilehlém okolí, dvě přednášky Elijaha Walda, autora do češtiny přeložené knihy Dylan se dal na elektriku!, kolokvium s českými znalci jeho díla i blok s dylanovskými písněmi v podání Jardy Svobody z kapely Traband, Vladimíra Merty, Jana Řepky a skupiny Broken Harp Jana Sobotky.

Program hlavních večerů uzavírají dvě nové kapely, švédští Black River Delta, proslulí drsným bluesovým zvukem, a Marcus Bonfanti Band v čele s bluesrockovým kytaristou Marcusem Bonfantim, frontmanem britských Ten Years After. V Šumperku tuto sestavu doplní skotský pianista, zpěvák a skladatel Paddy Milner.