ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15604 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Blog Marie Doležalové Kafe & cigárko vyjde knižně

0 Richard Winter 30.9.2015

Mladá a mnoho směrně talentovaná herečka Marie Doležalová se vydává do literárních vod. Dívka známá jako Marie z televizního Comebacku, z filmových Pusinek nebo z domovské scény Divadla Na Fidlovačce je také držitelkou našeho nejprestižnějšího literárního ocenění u nás. Magnesii Literu získala v letošním roce za blog Kafe a cigárko, ze kterého se během pár měsíců od prvního příspěvku stal skutečný fenomén.

Nyní přichází čas, aby se její historky z hereckého podsvětí dostaly z virtuálního světa do skutečné knižní podoby.
Za dva měsíce vyjde kniha Kafe & cigárko v nakladatelství Domino. Mariiny texty doplňují výstižné a vtipné ilustrace Jana Hofmana. Kniha bude pokřtěna v pátek 27. listopadu v 16:30 v pražském Paláci knih Luxor na Václavském náměstí a autorka ji podepíše všem zájemcům.

Karin Lednická za nakladatelství Domino říká: “Kafe & cigárko je podle mého názoru kniha, která má téměř absolutní čtenářský záběr. Mariin blog čtou výsostní intelektuálové, ajťáci i milovníci zákulisních historek – a všichni se baví. S tištěnou knihou se budou bavit ještě víc, protože v ní přibyly další geniální ilustrace Honzy Hofmana!”

Kniha mimo jiné odpoví na otázky jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou, jak přetavit spontánní nápad v prestižní Magnesii Literu a jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas.

Marie Doležalová zjevně ví, co je k tomu potřeba – důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipní a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli. A hlavně – musíte umět shodit sami sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat.