ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6406 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Blíží se uzávěrka soutěží Filmové nadace

0 Redakce 12.2.2021

Pouze do 28. února mají autoři prvotin i renomovaní tvůrci čas na to, aby přihlásili svoje dílo do jedné ze dvou kategorií scenáristické soutěže Filmové nadace. Hlavní kategorie je určena všem scenáristům bez rozdílu věku a kategorie Hvězda zítřka nabízí šanci začínajícím autorům, kteří dosud nemají realizovaný žádný scénář celovečerního filmu a nepřesáhli věk 33 let. Pro oceněné je přichystáno až 800 tisíc korun.

Nadace je připravena operativně reagovat i na případný nárůst podaných žádostí, pokud autoři využili loňské situace k napsání či dokončení dalších scénářů a přihlásí je do soutěže.

„Necháme se překvapit, zda se loňská koronavirová situace a s ní související utlumený společenský život nějak promítnou do vyššího počtu zaslaných prací a ovlivní je třeba i tematicky. Každopádně jsem přesvědčena, že členové výboru nadace opět vyberou kvalitní scénáře, které bude možné převést do poutavé filmové podoby. Moc bych si přála, abychom letos už mohli předat šeky vítězům standardně v době konání pětapadesátého ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary,“ uvedla Helena Uldrichová, předsedkyně správní rady Filmové nadace a vedoucí Filmového centra České televize.

Ocenění scenáristé dosud obdrželi šeky v celkové hodnotě 11 milionů korun. Za 15 let činnosti nadace bylo podle jejich scénářů natočeno 15 filmů. Vloni měly premiéru dva snímky.