ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30890 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Blanka Šrůmová vydává po deseti letech nové písně

0 jsk 4.6.2014

Zpěvačka Blanka Šrůmová vydává po deseti letech sólovou novinku. Na minialbum stylově nazvané Divokej Praha – Západ zařadila autorské písně a coververzi Presleyho I Just Can’t Help Believin’.

Zpěvačka, skladatelka, textařka a hráčka na klávesové nástroje a kytaru si dává se sólovými projekty načas. Od vydání toho posledního se věnovala reinkarnované Tiché dohodě a posléze přijala pozvání Romana Horkého do skupiny Kamelot. S ním natočila dvě alba – 12 ztracených písní Wabiho Ryvoly a Proti proudu.

Aktuální tvorba Blanky Šrůmové vychází z jejích hudebních kořenů i doby nedávno minulé, jak už napovídají samy názvy jednotlivých písní: Indiánská píseň lásky, Divokej Praha – Západ a Pod mými koly zas roztál sníh.

Sama autorka k písním říká: „Zračí se v nich můj osobní život svobodné matky s dítětem, která se musí za všech okolností ‚postarat‘, život na našem kopci, hraní trampských písniček v hospodě s kapelou mého sedmdesátiletého strýce, lásky odcházející i přicházející, prohry i vítězství a život jaký je.“