ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17063 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Billy F. Gibbons, zpěvák a kytarista ZZ Top, přiveze svou sólovou kapelu

0 jsk 20.6.2023

Americký zpěvák a kytarista ZZ Top Billy F. Gibbons ukáže 26. června v pražském O2 universu nejen svůj typický dlouhý vous, ale především to, proč je řazen k nejlepším bluesrockovým kytaristům historie.

Vůbec poprvé v České republice tento držitel ceny Blues Music Awards vystoupí se sólovou kapelou The BFGs, kterou vedle něj tvoří bubeník John Douglas a levoruký kytarista Austin Hanks, který s Gibbonsem již dříve spolupracoval a který se v triu stará o rytmus.

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století. V posledních letech se ale vedle toho úspěšně věnuje své sólové kariéře, kdy s triem The BFGs nahrál tři alba, v roce 2015 Perfectamundo ovlivněné afro-kubánskou hudbou, o tři roky později bluesové The Big Bad Blues a v roce 2021 ceněné Hardware. Letošní turné začalo 10. června ve Švédsku a vedle České republiky zavede Billyho Gibbonse do Finska, Norska, Dánska, Německa, Rakouska, Velké Británie, Francie, Belgie a Nizozemí.

Sám Gibbons říká: “Poslední turné ZZ Top bylo skvělé a rozhodli jsme se energii z něj přenést i na naše hudební alter ego. A tak vzniklo toto turné! Těšíme se, že zážitek z koncertů The BFGs přineseme všem našim přátelům v Evropě a Velké Británii. Brzy na shledanou!”