ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15837 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Billy Corgan lituje rozpadu Smashing Pumpkins

0 Redakce 13.12.2009

Americký zpěvák a kytaristy Billy Corgan  se v rozhovoru pro magazín Spinner nechal slyšet, že je mu velmi líto rozpadu jeho kapely Smashing Pumpkins v roce 2000. Myslí si, že tehdy v něj ztratili fanoušci důvěru a pozdější reaktivace formace nebyla přijata s velkým nadšením.

V roce 2000 se Smashing Pumpkins rozešli proto, že si tehdejší členové sestavy lidsky nerozuměli. Když pochybnosti vstoupily i do roviny umělecké, kapela prodávala čím dál méně alb a potýkala se s problémy s drogami, rozešla se. V roce 2006 se Smashing Pumpkins dali znovu dohromady, ale z původní sestavy zbyl vedle Corgana jen bubeník Jimmy Chamberlin. Ve formaci je doplnili Jeff Schroeder a Ginger Reyes, ovšem pohoda netrvala dlouho. Poslední novinkou je listopadové angažování nového bubeníka Mikea Byrnea, kterému je devatenáct let. V současné době jsou členy Smashing Pumpkins jen on a Corgan.

Ten pro Spinner řekl: „Rozchod kapely byla velká chyba, protože jsme zklamali důvěru fanoušků. Měli jsme posluchače, kteří do nás a našich písniček hodně investovali. Opustili jsme je ale. Když jsme se pak pokusili rozbité soužití napravit, nebylo to ono. Cítil jsem nedůvěru. Pořád je to špatné, ale pokaždé jinak.

Corgan a Byrne chystají nové album. Bude se jmenovat Teargarden by Kaleidyscope a na internetu bude v digitální podobě publikované po písničkách. Celkově by jich mělo být 44 a všechny budou ke stažení zdarma. V prodeji se na CD objeví jedenáct minialb vždy se čtyřmi skladbami.

JŠp