ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8204 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bill Cosby se znovu odvolal

0 jsk 14.8.2020

Americký komik Bill Cosby, který si odpykává trest za sexuální napadení a zdrogování ženy, se proti rozsudku opět odvolal. Jeho právní zástupci podali v úterý odvolání u soudu ve státě Pennsylvánie. Tvrdí v něm, že pěti ženám, které herce také obvinily ze sexuálních útoků, nemělo být povoleno svědčit na soudním jednání v roce 2018. Jejich „desetiletí stará“ obvinění, která nebyla součástí bodů obžaloby, totiž podle Cosbyho obhájců negativně ovlivnila názor poroty.

Cosbyho odsoudili v září 2018 na tři až deset let vězení. Soud ho uznal vinným ze zdrogování a sexuálního napadení bývalé basketbalistky Andrey Constandové v roce 2004.

Možnost požádat o podmínečné propuštění bude mít po odsezení si nejméně tří let. Komik však trvá na své nevině a tvrdí, že jeho pohlavní styk s Constandovou byl z její strany dobrovolný. Proti rozsudku se neúspěšně odvolal už loni v červnu.

Cosbyho veřejně obvinilo ze sexuálních útoků různého druhu, ke kterým mělo docházet několik desetiletí, více než šedesát žen.

Tagy: