Seznam stylů

Seznam krajů

Bílá, Gott a Kabát opět uzmuli České slavíky

0 Redakce 29.11.2010

V sobotu večer se v pražské Státní opeře uskutečnilo již pětačtyřicáté vyhlášení výsledků ankety popularity Český slavík. Výsledky na prvních dvou místech v hlavních kategoriích odpovídaly pořadí v loňském roce, pročež je evidentní, že čeští posluchači milují své jistoty a na nová jména si těžko zvykají.

Mezi zpěváky se tradičně  nejvíce hlasů sešlo pro Karla Gotta. Obdržel z nich 47 232 body a vyhrál již pošestatřicáté. Druhé místo patří Petru Kolářovi a třetí Vojtěchu Dykovi, zpěvákovi skupiny Nightwork.

V kategorii zpěvaček byla potřinácté nejúspěšnější Lucie Bílá. Z esemesek diváků pro ni rezultovalo 54 060 bodů. Na pomyslném stupni vítězů za sebou nechala druhou Lucii Vondráčkovou a třetí Ewu Farnou.

Skupinou roku se stal Kabát. Stačilo mu na to 28 400 bodů. Druzí skončili Chinaski a třetí příčka patří kapele Nightwork. Právě ona byla největším zjevením letošního vyhlášení, neboť ještě v loňském roce nebyla ani mezi šesticí nominovaných finalistů.

Objevem roku se stala Markéta Konvičková, Skokanem Xindl X a Slavíkem bez hranic formace No Name.