ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24183 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Biffy Clyro vysvětlili název

0 Redakce 5.3.2010

Skotská skupina Biffy Clyro, která je zejména na britských ostrovech po úspěchu svého singlu Captain považována za velkou stadiónovou formaci, vysvětlila svůj zvláštní název. Zpěvák Simon Neil řekl magazínu Spin, že jméno kapely má co do činění s dnes devětašedesátiletým anglickým písničkářem Cliffem Richardem.

Neil vysvětlil: „Existuje jeden poměrně slavný britský hudebník Cliff Richard. Když bylo mně a Benovi Johnstonovi třináct a strašně jsme se nudili v našem skotském městečku Ayr, začali jsme vymýšlet názvy různých produktů, kterým by mohl Cliff Richard dělat reklamu. Vymysleli jsme Věšáky Cliffa Richarda nebo panenky Jesus Cliffa Richarda, protože všichni vědí, že je hluboce věřícím křesťanem. V Británii máme také takové tiskopisy, kterým se říká Biro. Vymysleli jsme tiskopisy Biro Cliffa Richarda a pojmenovali jsme je Cliffy Biro. V našem městečku se toho opravdu dělo málo, takže jsme takhle trávili spoustu času. Když kapela vznikla, vyměnili jsme jen pár písmen a název byl na světě.

Neil si ale myslí, že existuje řada skupin s daleko horším názvem. „Byli jsme nedávno ve Švýcarsku a viděli jsme plakát kapely, která se jmenuje Coleslaw. To je mnohem horší než Biffy Clyro. Arctic Monkeys je také hrozný název, a to jsem jejich fanoušek.

Loňské výborné album Biffy Clyro se jmenuje Only Revolutions.

JŠp