ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15650 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Biffy Clyro se nechtěli ničeho zaleknout

0 Petr Hašek 4.1.2013

Skotští rockeři Biffy Clyro se po roce 2009, kdy vydali velice úspěšné album Only Revolutions bodující v britské hitparádě s prodeji přes 600 tisíc nosičů, stali jednou z nejúspěšnějších ostrovních kapel.

Již brzy vydají nové album Opposites, a to 28. ledna na labelu 14th Floor Records/Warner Music UK. K nám kolekci doveze společnost Supraphon.

Nové album produkoval GGGarth Richardson (Red Hot Chili Peppers, Rage Against The Machine) v Los Angeles. Opposites je nejlepším důkazem o nezměrných ambicích Biffy Clyro. Zpěvák a kytarista Simon Neil řekl časopisu Q: „Cílem naší mise na téhle desce bylo nezaleknout se ničeho!“

Biffy Clyro již na svém turné k albu Only Revolutions hráli ve velkých arénách a stali se headlinery několika festivalů. Vyprodali tři samostatné koncerty ve Wembley Arena. Časopisy NME a Q jim za rok 2011 udělily status Best Live Band. Také my jsme je měli šanci vidět v Praze na konci roku 2011 na koncertě v pražském Lucerna Music Baru.

Letos v březnu odehrají jedenáct koncertů ve Velké Británii a Irsku, včetně londýnského koncertu v O2 Arena. Na jaře pak vyjedou na celosvětové koncertní turné.

tz