ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9513 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bicí Ringo Starra byly vydraženy za více než dva miliony dolarů

0 jsk 7.12.2015

Bicí soupravu, kterou v prvních letech existence britské rockové skupiny Beatles používal Ringo Starr, vydražili v Beverly Hills za 2,2 milionu dolarů. Majitelem hudebního nástroje se stal Jim Irsay, vlastník týmu amerického fotbalu Indianapolis Colts. Informoval o tom aukční dům Julien’s Auctions. Na třídenní aukci bylo v nabídce přes 800 osobních věcí, které používal Starr během kariéry.

Bicí značky Ludwig z roku 1963, sestávající ze tří bubnů a tří činelů, použil Starr mezi květnem 1963 a únorem 1964 na více než dvou stech koncertech. Nahrál na ně i takové hity, jakými jsou She Loves You či All My Loving.

Irsay rovněž vlastní kytary dalších tří členů skupiny – Paula McCartneyho i zesnulých George Harrisona a Johna Lennona. „Po pětačtyřiceti letech jsou Beatles konečně opět spolu,“ uvedl Irsay.

Irsay je nadšeným hudebním fanouškem a sběratelem. V jeho sbírce lze nalézt mimo jiné asi třicet významných kytar, na které hráli Bob Dylan, Eric Clapton, Elvis Presley nebo členové skupiny The Who.