ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5741 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Beyoncé se plagiátu v případě skladby Lemonade nedopustila

0 jsk 5.9.2016

Americká zpěvačka Beyoncé už nečelí žalobě za plagiátorství, kterého se údajně měla dopustit na albu Lemonade (2016). Filmař Matthew Fulks ji obvinil, že se upoutávka na její desku výrazně podobá motivům z jeho krátkému filmu Palinoia z roku 2014. Newyorský soud však ve středu žalobu zamítl, přičemž důvody, proč se tak soudce Jed Rakoff rozhodl, chce zveřejnit zanedlouho.

Fulks v červnové žalobě, kterou podal i na vydavatelství Sony Music, Columbia Records a filmová studia Parkwood Entertainment, uvedl devět paralel. Byly mezi nimi například scény s graffiti a lidmi se skloněnými hlavami, osoby v červeném světle se zatemněnýma očima, záhadná postava ve vysoké trávě či snímky opuštěného parkoviště.

Filmař také tvrdil, že label Columbia Records se dostal k jeho filmu loni v červenci, přičemž natáčení vizuálů k albu Lemonade začalo až koncem loňského roku. Fulks poslal film výkonnému řediteli vydavatelství Bryanovi Younceovi poté, co ho Younce vybídl ke spolupráci na videoklipu pro duo MS MR.

Režisér v žalobě požadoval finanční kompenzaci za využití svého díla, což podle něj zahrnovalo především podíl z prodeje nahrávky.

Tagy: