ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11460 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Beyonce odložila malajský koncert kvůli protestům

0 Redakce 20.10.2009

Beyonce odložila plánovaný malajský koncert poté, co tamější islámští konzervativci protestovali proti její „nemorální show“.

Není pochyb o tom, že její taneční vystoupení  bývají žhavá a zpěvačka po pódiu nechodí zrovna v zimníku. To se nelíbí Panmalajské islámské straně, která patří mezi místní nejsilnější opoziční skupiny. Podle zástupců strany by bylo vystoupení přiliš „sexy po západním způsobu“.

Malajská zábavní společnost, která koncert Beyonce produkuje, však jakýkoli vliv konzervativců na odložení koncertu popírá: „Odložení je zcela v režii umělkyně a vnější faktory na to nemají žádný vliv.“ Beyonce již zrušila malajský koncert v roce 2007. Rozhodnutí rovněž předcházely protesty islámské opoziční strany. Podle tehdejšího vysvětlení to bylo z logistických důvodů. Namísto toho tehdy zpěvačka uspořádala koncert v Indonésii, která má pro chování a oblečení umělců větší pochopení. Ženské umělkyně totiž v Malajsii musí být podle pravidel stanovených vládou oblečené od ramen až po kotníky. Těmto pravidlům se již v minulosti podřídily Avril Lavigne nebo Gwen Stefani a v Malajsii vystoupily.

MV