ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10411 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Beseda u Bigbítu zveřejnila první jména

0 jsk 28.1.2022

Lenka Dusilová (na snímku), Amelie Siba, Dva nebo Kittchen, objevy české a slovenské nezávislé scény Vellocet Roll, Něco něco, Sam Handwich, 52 Hertz Whale, Elýščítat nebo Isama Zing a tradičně ani horňácký folklor nechybí v ohlášené první třetině programu letošní Besedy u Bigbítu. Mezi umělci, kteří 5. a 6. srpna míří do moravského Tasova, jsou také maďarští Freakin’ Disco a japonský producent Scotch Rolex, který vystoupí v tandemu s ugandskou rapperkou MC Yellah.

Středobodem festivalového programu je zejména pečlivý výběr a mapování aktuální české a slovenské hudby, která pro Besedu u Bigbítu byla vždy klíčová. Dramaturgové ale intenzivně jednají i s několika respektovanými zahraničními jmény. Cílem je opět dovézt kapelu podobného významu jako Algiers či Jaga Jazzist.

„Hlavní sílu našeho festivalu nadále vidím v koncepčním mapování a podpoře česko-slovenské scény. Přes současné výrazně vyšší honoráře zahraničních umělců bychom ale rádi v Tasově o pěti stech obyvatelích i letos uvítali alespoň jedno jméno, které plní roli headlinera na velkých evropských festivalech,“ říká ředitel festivalu Pavel Uretšlégr.