ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5416 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bert & Friends vydali minialbum Panna a netvor

0 jsk 30.11.2020

V pátek vyšlo nové EP pražské kapely Bert & Friends nazvané Panna a netvor. Název již dříve avizované čtyřpísňové kolekce je vzhledem k určité lehkosti předchozích počinů a také samotnému obalu desky na první pohled zvláštní. „Tohle album je zamýšleno hlavně jako celek. Je na posluchačích, aby si tu hudební cestu prošli a sami objevili významy a symboliky, které jsme do něj vložili. Právě v těch prožitcích je podle mě velká hodnota,“ říká frontman kapely Albert Romanutti.

Podle něj ale jednotlivé písničky fungují i zvlášť a každá přináší jiný druh zážitku. Na albu se objeví jak netradiční instrumentální kompozice Vstupte, tak velkolepé popové skladby Amore mio a Piš mi básně anebo pohodový koktejl na riviéře Ejchuchu.

Album, které vznikalo více než půl roku a bylo nahráno mimo jiné ve staré stodole u Máchova jezera, vychází přesně rok po předchozím EP Supr, čímž kapela pokračuje v tendenci vydávat novou hudbu méně často, ale zato jí věnovat maximální péči. I přes krátkou stopáž je totiž Panna a netvor po hudební stránce natolik bohatá a celistvá kompozice, že působí jako plnohodnotné album.