ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5047 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Berlinale ocení Isabelle Huppertovou

0 jsk 20.12.2021

Během nadcházejícího 72. ročníku filmového festivalu Berlinale udělí čestného Zlatého medvěda za celoživotní dílo osmašedesátileté francouzské herečce Isabelle Huppertové. Ředitelé festivalu Mariette Rissenbeeková a Carlo Chatrian v prohlášení uvedli, že je „více než oslavovaná herečka, je nenapodobitelná umělkyně, která neváhá riskovat nebo ignorovat mainstreamové trendy“. Je podle nich „jasným příkladem toho, že dynamika mezi hercem a režisérem může přerůst do skutečné vzájemné výměny“.

Isabelle Huppertová získala již řadu prestižních filmových ocenění včetně dvou Césarů, které jsou francouzskou obdobou Oscara, či cenu BAFTA Britské filmové a televizní akademie. Má také jednu nominaci na Oscara. Hrála mimo jiné ve filmech Pianistka (2001) v režii Michaela Hanekeho, ve snímku 8 žen Françoise Ozona či v thrilleru Elle (2016) Paula Verhoevena.

Příští ročník Berlinale se uskuteční od 10. do 20. února 2022 a přinese i retrospektivní sekci nejznámějších filmů, ve kterých si Huppertová zahrála.