ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16649 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Benefiční open air festival Cihlafest proběhne 6. srpna

0 jsk 7.6.2022

Chráněné bydlení Fara v obci Slapy nad Vltavou u Slapské přehrady se 6. srpna už po jedenácté stane dějištěm tradičního open air festivalu Cihlafest. Rozlehlá farní zahrada se na jeden den promění v místo setkání milovníků divadla, hudby a dobré zábavy. Cirk La Putyka přiveze svou cirkusovou expedici Kaleidoscope (na snímku), na dvou scénách se představí kapely nejrůznějších žánrů, divadelní soubory, žongléři a artisté. Výtěžek z benefičního festivalu bude využit na opravu izolace chráněného bydlení Na Vyhlídce ve Slapech nad Vltavou.

Cihlafest se v chráněném bydlení Fara letos uskuteční naposledy, v příštích letech je v plánu přesunout festival do jiné lokality. Organizátoři si proto rozhodli letošní program zaměřit na představení sociálních služeb a problematiky lidí s postižením. Odpoledne bude plné her a soutěží, které návštěvníkům přiblíží, „jak se cítit v cizí kůži“.

Zahrají kapely, v nichž společně působí hudebníci s postižením i bez postižení – BeneBend a FaraBand. Sobotní letní podvečer zpříjemní kapela Stanley’s Old Boys. Chybět nebude výtečné občerstvení, dílny pro děti i dospělé (facepainting, worshop s velkými bublinami, psycholampa). V areálu zahrady bude k dispozici stanové městečko s možností přespání.

Tagy: