ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18307 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Benefiční koncert představí Brno jako hudební metropoli

0 jsk 7.9.2022

Sedmnáctého září se v Besedním domě v Brně odehraje Koncert pro Brno, který odvypráví historii města jako tradičně umělecké destinace a dotkne se hned několika hudebních žánrů a uměleckých forem, jež se v městě pod Špilberkem potkávají.

Koncert, který v přímém přenosu odvysílá Česká televize a Český rozhlas, bude benefiční a jeho výtěžek půjde na varhany pro nový koncertní sál. Vystoupí například houslista Josef Špaček, klavírista Ivo Kahánek, B-Side Band nebo legendární zpěvačka a herečka Soňa Červená. Vstupenky jsou k dispozici na stránkách Filharmonie Brno.

V současnosti nemá Brno moderní a plnohodnotný koncertní sál. Do Besedního domu se vejde jen polovina orchestru Filharmonie Brno. Z těchto důvodů jej také míjí špičkoví umělci, nemohou totiž vystoupit v doprovodu velkého orchestru.

Brno se proto chystá stavět novou koncertní síň, která se stane důstojným domovem Filharmonie Brno a místem pro další kulturní akce. Bude mít dostačující jeviště, kapacitu 1 250 míst a varhany. Nový sál projektuje mezinárodní tým s akustikem Yasuhisu Toytou ze společnosti Nagata Acoustics, který má na svém kontě přes šedesátku špičkových sálů po celém světě.

„Naší vizí je vytvoření příjemného otevřeného hudebního komplexu, kdy v srdci Brna vznikne místo plné hudby. Klíčové pro nás je, aby nežilo jen večer, ale i přes den. Chceme se co nejvíce otevřít lidem,“ uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Se stavbou nového sálu pomůže i slavnostní benefiční Koncert pro Brno. Výtěžek z koncertu, který bude živě přenášet Česká televize a Český rozhlas, totiž poputuje na nové varhany do chystaného koncertního sálu.