ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15715 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Benefice České televize přinesly více než 19 milionů korun

0 jsk 27.5.2020

Během nouzového stavu připravila Česká televize dvanáct benefičních speciálů pro osm neziskových organizací a čtyři fakultní nemocnice. Pro organizace, které stály v době nárůstu počtu nemocných v první linii a pomáhaly těm nejzranitelnějším, se podařilo vybrat více než 19 milionů korun.

Ve veřejné sbírce Pomáháme s Českou filharmonií spojené se třemi přímými přenosy koncertů na ČT art se dohromady vybralo přes 8,7 milionu korun, výtěžek z prvního koncertu putoval do nemocnic, které pomáhaly obětem zasaženým virem covid-19, další dva koncerty pak 1,4 milionem korun přispěly organizacím Život 90 a Člověk v tísni.

Česká televize odvysílala i pět speciálních benefičních dílů kvízové soutěže Kde domov můj? (na snímku) na podporu organizací Elpida, Charita, Linka první psychické pomoci, Fórum dárců a Nadace rozvoje občanské společnosti s celkovým výtěžkem 894 503 Kč. Organizaci Elpida a Lékařům bez hranic byl věnován také koncert sólistů opery Národního divadla a záznam představení Dekkadancers, které divákům rovněž zprostředkoval program ČT art.

Navzdory karanténním opatřením se uskutečnil i dvaadvacátý ročník sbírky Pomozte dětem, která je společným charitativním projektem České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti. Každoroční speciál zaměřený na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem se vysílal v netradiční podobě koncertů z obýváku a vynesl rekordní částku 9 288 306 Kč, nejvíce od roku 2013.

Česká televize také bezplatně odvysílala téměř 300 spotů upozorňujících na plošné krizové a informační linky a další aktuální služby neziskových organizací.