ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28753 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Benátská! po dvouleté pauze přitáhla desítky tisíc fanoušků

0 jsk 1.8.2022

Již osmadvacátý ročník Benátské! s Impulsem zaplnil sportovní areál ve Vesci u Liberce. Festival mainstreamové hudby se vrátil po vynucené dvouleté pauze a rozhodně své fanoušky nezklamal. Tentokrát lákal na nabitý čistě česko-slovenský program. Během tří dní dorazilo na akci v součtu 35 tisíc lidí.

„Chtěl bych poděkovat všem, že Benátské! udrželi přízeň. Nebudu lhát, ale obavy trochu byly. Nicméně celou dobu byla na všech koncertech úžasná kulisa, lidi se bavili. To pro nás organizátory byla po třech letech čekání ta nejlepší odměna,“ říká spolumajitel festivalu a zároveň frontman skupiny Doctor P.P. Petr Pečený.

Na hlavní ČEZ Energy Stage ve čtvrtek zahájili v rámci letošní metaloví Arakain slavící čtyřicáté výročí. Hned po nich nastoupila další legenda českého rocku Olympic, pro kterou byla účast na letošní Benátské! součástí oslav šestých kulatin.

Druhý den festivalu na ně navázali například Divokej Bill a Škwor. I přes chladnější sobotní počasí publikum uvedli do varu již tradiční účastníci Benátské! Chinaski i další „oslavenci“ – Paľo Habera a Team, kteří slaví šedesátiny, respektive 40 let na hudební scéně. Tečku za letošní Benátskou! potom udělali Čeští slavíci Mirai.

(zdroj foto: www.benatska.cz)