ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27407 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Beáta Dubasová připomene čtyřicet svých písní

0 jsk 26.10.2020

Kompilaci čtyřiceti písní slovenské zpěvačky Beáty Dubasova pod názvem Největší hity 1985-2020 připravilo vydavatelství Opus. Výběr mapuje cestu umělkyně, která začala tak trochu ve stínu známějších kolegyň, ale postupně si získala pevné místo na scéně slovenské hudby a má ho dodnes. Kompilace nabízí skladby v záběru od lehkých hitových popěvků až po hlubší lyricky laděné výpovědi.

V seznamu čtyřicítky písní na dvojalbu jsou i Prvý a posledný, Šumienky z Polomu, Vráť mi tie hviezdy, Svet na nočný prúd, Ako chutí ráno, Za dverami mojej izby, Dievča z reklamy, Muzikantské byty, Ten príbeh je preč, Malá horká čokoláda, Účesy, Úschovňa pohľadov, Sme také, aké sme, Niekto ako ja, Múzeum strát, Deň naopak, Náladová, Už dávno viem, 7 dní, Šálka z porcelánu či Maznáčik.

„Všechny písně na tomto dvojalbu prověřil čas. Ani v nejtajnější snu by mě v začátcích mé kariéry při nahrávání prvních hitů Maznáčik a Účesy nenapadlo, že ty písničky mohou přežít více než pětatřicet let a stále je lidé budou znát, milovat a žádat ode mě na koncertech. Dá se říci, že jsou mým poznávacím znamením. Jelikož od vydání mé poslední výběrovky uplynulo už dost času, často jsem byla svými fanoušky vybízena k nové výběrovce. Jsem ráda, že vydavatelství Opus a Warner Music využili svůj bohatý archiv a dali šanci až čtyřiceti písničkám,“ uvedla zpěvačka.