ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6867 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Beastie Boys chystají album, rozdávají dárky

0 Redakce 13.5.2009

Někteří fanoušci, kteří si koupili vinylovou reedici alba Check Your Head, našli v obalu překvapení: sedmipalcový singl s novými písněmi Lee Majors Come Again a B Boys in the Cut. Beasties se tak snaží rozhlásit do světa, že jsou stále mezi námi, že stále rádi rapují a že v dohledné době vyjde jejich nová deska Tadlock’s Glasses.První jmenovaná píseň je pojmenovaná na počest legendárního seriálového herce ze sedmdesátých letech (další kulturní odkaz, který bez Wikipedie neodhalí ani ten nejhorlivější amerikanista) a podobně jako v klasice Sabotage tu Beasties rapují na hardcorovém podkladu. Druhý song je jenom rapová výměna názorů a capella.

To, jestli se některá ze dvou písní objeví na připravované desce, zatím nevíme. Po dlouhé době (konkrétně po pěti letech) se ovšem Beastie Boys odhodlají vyrukovat s hip-hopovou deskou – jejich zatím posledním albem bylo The Mix-Up (2007), kolekce jazzových a loungeových instrumentálek, která vyhrála Grammy za nejlepší instrumentální album. „Tadlockovy brýle“, které figurují v názvu, jsou vzpomínkou na Tadlocka, někdejšího řidiče autobusu Beastie Boys, který kdysi šoféroval pro kapelu Elvise Presleyho a dostal od krále popu brýle.

V rozhovoru pro BBC Beastie Boys prozradili, že nové album je zavedlo do „bizarních“ končin. „Hráli jsme naživo, samplovali jsme to, co jsme právě hráli, a kromě toho jsme používali i samply z pořádně obskurních desek,“ řekl MCA a dodal, že „na desce bude spousta skladeb a budou přecházet jedna v druhou“. Trio se tedy vrací k vítězné formuli, podle které sestavilo své slavné koláže jako Paul’s Boutique (1989) nebo Ill Communication (1994). MCA, Ad Rock a Mike D právě dlí ve studiu a dokončují poslední detaily. S datem vydání se ovšem prozatím nechlubí.

JAROSLAV ŠVELCH