ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5255 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

BBC zveřejnila jména talentů roku 2016

0 jsk 2.12.2015

Britská BBC zveřejnila seznam patnácti interpretů nominovaných v anketě Sound of 2016, která předurčuje největší hudební hvězdy následujícího roku.

Na seznam se dostali například čerstvý vítěz Brits Critics’ Choice Award Jack Garratt (na snímku), kanadská zpěvačka Alessia Cara či Mabel, dcera zpěvačky Neneh Cherry a producenta Camerona McVeye. Kromě nich jsou nominováni i Billie Marten, Blossoms, Dua Lipa, Frances, Izzy Bizu, J Hus, Loyle Carner, Mura Masa, Nao, Rat Boy, Section Boyz a WSTRN.

Při výběru nominovaných nezáleží na žánru či zemi původu umělců. Ti ale kromě dalších podmínek nemohou být slavní v rámci Velké Británie a v posledních třech letech nemohli soutěžit ve finálových nebo semifinálových kolech britských verzí talentových projektů jako X Factor nebo The Voice. První pětku budou organizátoři postupně zveřejňovat od 4. do 8. ledna 2016.

Předchozími vítězi ankety jsou 50 Cent, Keane, The Bravery, Corinne Bailey Rae, Mika, Adele, Little Boots, Ellie Goulding, Jessie J, Michael Kiwanuka, Haim, Sam Smith a Years and Years.