ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4762 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

BBC plánuje zfilmování posledního románu J.K. Rowlingové

0 Petr Hašek 4.12.2012

Britská televizní stanice BBC plánuje zfilmování posledního románu spisovatelky J.K. Rowlingové The Casual Vacancy (Prázdné místo).

Podle producenta Bena Stephensona je román ideální látkou pro filmové zpracování, protože představuje “výjimečnou mozaiku moderní Británie” plnou “humoru a fantastických postav”. Kniha vyšla letos v září a je učená dospělým čtenářům na rozdíl od předchozí série o kouzelnickém učni Harry Potterovi, kterou se Rowlingová proslavila po celém světě.

BBC oznámila, že televizní filmová série vznikne příští rok a vysílat by se měla v roce 2014. Zatím není jasné, kolik bude mít dílů. Rowlingová se nechala slyšet, že je nadšená, že práva na její poslední příběh zakoupila právě BBC. “Vždycky jsem byla přesvědčená, že pokud by měl být román zfilmován, slušela by mu nejlépe televize a BBC mu myslím poskytne dokonalé zázemí,” uvedla.

Děj románu Prázdné místo je situován do fiktivní vesnice Pagfordu v jihozápadní Anglii, která trochu připomíná Forest of Dean, kde Rowlingová vyrůstala. Na půdorysu doplňovacích místních voleb vyvolaných smrtí jednoho z radních líčí spory a zájmy, které pohánějí místní politiku, a třídní rozdíly, které mohou rozdělovat i nejmalebnější anglické vesnice.

rwi