ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19067 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bavorský Amberg zve na výstavu věnovanou Warholovi i návštěvníky z ČR

0 Petr Hašek 18.7.2012

Kongresové centrum v bavorském Ambergu od 30. července do 26. září pořádá rozsáhlou výstavu věnovanou ikoně pop-artu Andymu Warholovi, na kterou zve i zájemce z České republiky.

Zájemci uvidí slavná díla i rané práce. Německé město s téměř 45.000 obyvateli se tak připojuje do skupiny bavorských měst a obcí, které se snaží oslovit české kulturní turisty.

Amberg leží u dálnice A6 propojené s českou stranou dálnicí D5. Zájem o české turisty dán i tím, že Plzeň získala titul Evropského hlavního města kultury pro rok 2015. Vstupné na výstavu je pro dospělé šest eur (asi 160 Kč), rodinné 14 eur (asi 370 Kč), zlevněné a skupinové od 15 lidí pět eur (asi 130 Kč).

Expozice věnovaná Warholovi, jež se koná u příležitosti 25. výročí jeho úmrtí, nabídne přes 100 děl a předmětů. “Kromě raných prací bude osvětlen i jeho slovenský původ nebo přátelství s Johnem Lennonem a Beatles,” uvedla Petra Stroblová z kongresového centra.

Umělce přiblíží i jeho osobní věci jako módní doplňky, rodný list, množství fotografií. Z nejslavnějších děl budou k vidění například Flowers, portrét Marilyn Monroe nebo Jackie Kennedy.

rwi