ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12736 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Barcelona Gipsy balKan Orchestra roztančí v září Prahu a Brno

0 jsk 21.8.2023

Mezinárodní kapela Barcelona Gipsy balKan Orchestra míří do České republiky, kde odehraje dva koncerty, 9. září v brněnské Flédě a 10. září v Lucerna Music Baru v Praze.

Sedmičlenné uskupení soustředěné v Barceloně představuje to nejlepší z žánru world music. Jejich tvorba je ovlivněna prvky tradiční hudby z Balkánu, Blízkého východu a také Středozemí. Barcelona Gipsy balKan Orchestra tvoří hudebníci ze Španělska, Itálie, Francie, Srbska, Řecka a Ukrajiny, rozmanitá je také jejich paleta hudebních nástrojů od houslí, klarinetu až po perkuse a akordeon.

Za dekádu své existence stihla kapela vydat šest alb, navštívit více než čtyřicet zemí a získat desítky milionů zhlédnutí na YouTube. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky ze sedmé řadové desky.

Barcelona Gipsy balKan Orchestra tvoří italská zpěvačka Margherita Abita, srbský kontrabasista lvan Kovačević, francouzský kytarista Julien Chanal, ze Španělska pak pochází houslista Pere Nolasc Turu, akordeonista Fernando Salinas, klarinetista Xavi Pendón a perkusista Albert Enkaminanko.