ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9678 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Barbara Nesvadbová, Lenka Nová a Ivo Kahánek na jevišti Divadla Viola

0 jsk 8.2.2024

Druhá letošní premiéra v pražském Divadle Viola, Lásky/Plné večery, 21. února originální formou propojí tři osobnosti. Nezapomenutelná šansoniérka Lenka Nová, geniální klavírista Ivo Kahánek a populární spisovatelka Barbara Nesvadbová diváky provedou plnou škálou emocí.

Od závislosti přes žárlivost až po krystalickou, osudovou lásku. Lásky/Plné večery připomenou, jaké to je hluboce milovat, plakat pro druhého či se od rána do noci smát štěstím.

Součástí tvůrčího týmu chystané novinky v Divadle Viola jsou režisér Radek Balaš a Michaela Horáčková Hořejší, scénografka a kostýmní výtvarnice.

„Viola je pro mě čistá láska. Mám k této scéně nekonečnou úctu od studentských let, kdy tam režíroval profesor Horanský. Vždy pro mě byla Mekkou kultury. Pak jsem skrz Violu potkala Iva, měl tenkrát nádherné představení spolu s Haničkou Maciuchovou, on byl za Chopina, ona za George Sand, úchvatné to bylo. Od té doby trvá naše přátelství a Ivo mi nesmírně pomáhá v rámci Be Charity projektů. A Lenka? Lenka je spřízněná duše. Jezdím na její písně dlouhé cesty autem, znám je všechny nazpaměť, a byť mám reálný hudební hluch, tak s ní zpívám vždy. Lenka má ráda mé knihy, takže spolupráce je ve své podstatě zcela přirozená, živočišná a živelná. Režisér Radek Balaš vše učesal do reálného pásma. A Míša postavila dechberoucí, nejvíc sexy scénu,“ říká Barbara Nesvadbová k inscenaci Lásky/Plné večery ve Viole.