ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5950 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

A Banquet odehrají dva festivaly a skončí

0 Redakce 24.7.2014

Pražská rocková kapela A Banquet se rozhodla po téměř pěti letech ukončit svou činnost. Důvodem je odlišný pohled jednotlivých členů na budoucnost kapely. Poslední dva festivaly odehrají Matěj, Michael a Richard 1. srpna na Sázavafestu a 2. srpna na festivalu Natruc v Kolíně.

„Měli jsme rozdílné představy o tom, co by se s kapelou mělo dít dál. Zažili jsme toho společně opravdu hodně a nebylo jednoduché říct si, že nebudeme s A Banquet pokračovat,“ říká k rozpadu skupiny zpěvák a kytarista Matěj Káninský.

„Kapela pro nás tři od začátku představovala všechno a je nejspíš dobře, že v momentě, kdy byla tahle idea narušená, rozhodli jsme se to ukončit,“ dodává bubeník Richard Spilka.

A Banquet během své existence odehráli téměř 200 koncertů, mimo jiné v Anglii, Rusku, Itálii Maďarsku nebo v Polsku.

„Těch téměř pět let si teď zpětně vybavuju jako nějakej bláznivej film. Road movie, kterou člověk viděl jako malý. Scény převážně na cestách. Některý si pamatuju víc, některý míň. Nikdy nezapomenu na nekonečné debaty v dodávce o hudbě, holkách, plánování budoucnosti, o faradayově kleci nebo: ‘Matěji, běž se zeptat na cestu.’ ‘Ne, teď seš na řadě ty..’,“ vzpomíná Spilka.

Tagy: