ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5565 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Balet Oněgin se vrací do Národního divadla

0 jsk 31.1.2024

Balet Národního divadla v Praze vrací do svého repertoáru skutečný klenot mezi výpravnými, dramatickými tituly, balet Oněgin. Ten patří k vrcholným dílům Johna Cranka, špičky ve světové choreografii, který v něm rozvinul k dokonalosti své výjimečné umění vyprávět příběhy tancem.

Inscenace, která se na jeviště Národního divadla pro tento rok vrací v devíti exkluzivních představeních, vyžaduje expresivní herecké výkony, brilantní taneční techniku a velmi hluboký smysl pro široké emoční vyjádření jednotlivých postav.

Veršovaný román Evžen Oněgin ruského romantika Alexandra Sergejeviče Puškina patří mezi nejznámější a nejoblíbenější tituly světové literatury. Příběh petrohradského samolibého hejska a vesnické dívky Taťány s jejich míjejícími se milostnými peripetiemi si získal nejen čtenáře, ale i tvůrce napříč uměleckými obory. Poprvé se Puškinovi hrdinové na jeviště dostali díky Petru Iljiči Čajkovskému, jehož stejnojmenná opera byla uvedena v roce 1879. V pražském Národním divadle měla premiéru o deset let později v roce 1888 a dirigoval ji sám Čajkovskij.