ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12542 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Axl chce na turné vzdát poctu Brianu Johnsonovi

0 jsk 9.5.2016

V sobotu začalo v Lisabonu evropské koncertní turné skupiny AC/DC. Zpěvákem formace je na něm W. Axl Rose, jinak člen amerických Guns N’Roses. Nahradil Briana Johnsona, kterému lékaři v únoru nedoporučili v turné s kapelou pokračovat, protože by mohl přijít o sluch.

Koncertování s AC/DC bere Axl jako příležitost projevit úctu Johnsonovi. „Na jedné straně jsem za tu příležitost rád, ale myslím si, že slavit na úkor někoho jiného by bylo nevhodné,“ vyjádřil se Axl v prvním interview po pěti letech. Prozradil v něm také, že je Johnsonovým velkým obdivovatelem.

Iniciativa zastoupit Briana Johnsona v AC/DC prý přitom vzešla od něho samotného. Poté, co se dozvěděl, že Johnson nebude moci dokončit světové turné s AC/DC kvůli problémům se sluchem, kontaktoval manažera Australanů s nabídkou pomoci. Skupinu tak bude doprovázet na zbývajících koncertech Rock or Bust World Tour včetně vystoupení na pražském letišti Letňany 22. května.

Axl Rose, který se na hudební scéně pohybuje již 33 let, přiznal, že mnohé skladby AC/DC budou pro něj výzvou. „Nebral jsem to tak, že nyní zpívám pro AC/DC. Ale pokud mohu a myslím si, že to dokážu, tak to udělám. Brian Johnson je skvělý zpěvák a já snažím jen udělat laskavost fanouškům,“ dodal na margo motivace pomoci AC/DC s dokončením jejich světového turné.

Mnozí fanoušci legendární rockové kapely však nepřijali pomoc Axla s nadšením. Tisíce z nich požádali o vrácení peněz a vzdali se vstupenek, které se ale organizátorům podařilo většinou znovu prodat.

Tagy: ,