ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12976 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Autobiografie Václava Neckáře jako audiokniha

0 jsk 20.6.2024

Osobností významu Václava Neckáře nemá tuzemská kulturní scéna mnoho, o to větší pozornost si tak zaslouží i jeho autobiografie.

Neckář na ní pracoval společně se svým bratrem Janem a editorem Janem Hlaváčem pět let a pod názvem Všechny moje války vyšla knižně u nakladatelství Daranus v loňském roce, kdy zpěvák oslavil své osmdesáté narozeniny. Nyní je k mání také jako audiokniha v interpretaci herce Jakuba Saice, jejíž součástí je i devatenáct velkých Neckářových hitů.

„Nejtěžší bylo asi to samotné odhodlání k tomu, abych podobnou knihu dal dohromady. V podstatě mě k tomu dokopali Honzové. Tedy Honza Hlaváč a brácha. Snažil jsem se vzpomenout na dětství, na má první jevištní vystoupení v ústecké opeře, v plzeňské Alfě s Martou Kubišovou a Bobanem Ondráčkem, pak v pražském Rokoku s Vaškem Hybšem, Darkem Vostřelem, Mefistem a s Pepíkem Vobrubou, a následně s Golden Kids a Bacily. Společně mi během pěti let vzpomínání pomáhali právě zmínění Honzové. Při prohledávání našeho fotoarchivu jsme s bráchou našli spoustu téměř zapomenutých okamžiků, které se nám pak díky tomu zpětně vybavily,“ komentuje zpěvák vznik autobiografie a práci na ní.

Výše zmíněné společně se skutečností, že knihu se svými spolupracovníky Neckář průběžně připravoval od roku 2019, napovídá leccos o její obsáhlosti. I skalní fanoušci v ní tak mohou objevit řadu informací dosud neznámých. To vše bez zbytečných příkras a vyprávěné se sympatickou pokorou, která je pro legendu tuzemské popmusic typická už od začátků kariéry v šedesátých letech minulého století.