ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21665 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aukční síň Christie’s vydražila obraz Patrika Hábla za 16 250 liber

0 jsk 1.4.2021

Malíř Patrik Hábl má na kontě další aukční rekord. V úterý večer byl v renomované aukční síni Christie’s vydražen jeho obraz Černobílá krajina za částku 16 250 liber. V aukci s názvem Post-War & Contemporary Art Online byl Hábl zařazen ve světovém výběru umění vedle takových jmen, jakými jsou Damien Hirst, George Condo, David Hockney nebo Antony Gormley.

Již samotné zařazení do aukce je dalším úspěchem současného českého výtvarného umění. Ještě před pár lety nebylo obvyklé, aby se české současné umění běžně prodávalo na světových aukcích. Poslední dobou se to mění a talentovaní čeští umělci začínají být žádanými nejenom doma, ale také v zahraničí ve světových aukcích, kde se ocitají vedle velkých jmen umělců současné doby.

Patrik Hábl je v posledních letech nejvýraznějším příkladem českého průniku na mezinárodní trh s uměním a je také prvním naším žijícím umělcem, jehož dílo se po úspěchu v Sotheby’s dostalo také do dražebního katalogu jeho renomovaného konkurenta – aukční síně Christie’s. Právě v Sotheby’s v srpnu loňského roku zaznamenal Hábl osobní aukční rekord, jeho obraz Black Mouintains byl vydražen za 10 710 liber.