ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13324 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Audioknihy k výroční narození Bohumila Hrabala

0 jsk 8.3.2024

Již 28. března uběhne sto deset let od narození spisovatele Bohumila Hrabala. Proslul nejen v českém prostředí, ale i v kontextu kultury evropské a světové. K této příležitosti vydává Supraphon v edici velkých audioknižních kompletů s díly významných českých spisovatelů více než sedmihodinovou audioknihu s výběrem z jeho díla.

Bohumil Hrabal patří mezi nejvýznamnější české spisovatele 20. století, jeho 110. výročí narození si připomeneme 28. března 2024. Vydavatelství Supraphon vydá v edici audioknižních kompletů již v pátek 8. března audioknihu s příznačným názvem Bohumil Hrabal: Výběr z díla legendárního spisovatele.

Kolekce se jmenuje Bohumil Hrabal: Výběr z díla legendárního spisovatele. Namluvila ji celá řada mladých herců, kteří svou interpretací vystihli Hrabalův originální jazyk, osobitý humorný nadhled i lyrismus.

Producentka vydavatelství Supraphon Naďa Dvorská uvedla: „Díky mistrovské interpretaci mladých herců, mezi kterými jsou Kryštof Hádek, Radúz Mácha, Ivan Lupták (na snímku), Hana Kusnjerová, Radek Melša a Šimon Krupa, vnímáme ostřeji krutou a přesnou protikladnost životních dějů, jak je Bohumil Hrabal zachytil.“

V edici velkých audioknižních kompletů dosud u Supraphonu vyšly nahrávky s díly Oty Pavla, Karla Poláčka, Josefa Lady a Karla Čapka.