ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5435 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Atoms for Peace skončili spolupráci se Spotify

0 jsk 17.7.2013

Superskupina Atoms For Peace ukončila spolupráci s populárním hudebním portálem Spotify. Kapela své rozhodnutí zveřejnila prostřednictvím Twitteru. Podle zpěváka a kytaristy Thoma Yorkea Spotify neplatí mladým interpretům.

„Už to dál nemůžeme dělat. Je to malá bezvýznamná rebelie,“ napsal na Twitteru Nigel Godrich, který je rovněž členem Atoms for Peace. Zároveň portál označil za nevhodný pro novou hudbu. Zpěvák Thom Yorke vysvětlil, že kapela se takto staví za mnoho jiných interpretů. „Mladým umělcům, jejichž nahrávky objevíte na Spotify, server neplatí,“ napsal s tím, že z příspěvků těží pouze akcionáři.

K Atoms for Peace se svým protestem už přidal i Four Tet, který ze Spotify stáhnul všechnu hudbu svého labelu.
Představitele služby, kterou využívá přibližně 25 milionů lidí, na kritiku reagovali tím, že jsou na začátku v budování populární, dobře vydělávající služby, z níž chtějí získané prostředky investovat do podpory nových talentů. Zároveň vyzvali Yorkea a Godrichem k osobnímu setkání a diskusi.

Do debaty se na Twitteru zapojil i producent Stephen Street (Blur, The Smiths), který Yorkea obvinil z pokrytectví, protože to byl podle něj právě on, kdo devalvoval hodnotu hudby rozhodnutím nabídnout album Radiohead – In Rainbows (2007) ke stažení za libovolnou cenu, nebo i zdarma.

„Pro mě bylo to kolem In Rainbows projevem důvěry. Ukázalo se, že si lidé stále cení novou hudbu… A totéž bychom chtěli i od Spotify. Nedělejte z nás terč,“ uvedl v odpovědi Yorke.