ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7930 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ásgeir vystoupí v listopadu v Praze

0 jsk 17.7.2023

Zpěvák a multiinstrumentalista Ásgeir je fenoménem nejen na domovském ostrově. Jeho debutové album mají na Islandu v každé desáté domácnosti a poté, co desku v roce 2014 přebásnil do angličtiny John Grant, byl Ásgeirův globální úspěch jen otázkou času. Teď svou melancholickou hudbu konečně přiveze do Prahy, v Kasárnách Karlín vystoupí 21. listopadu 2023.

Když loni vydal své čtvrté album Time On My Hands, zastihli jsme islandského snílka hluboce ponořeného do emocí, tak to ostatně dělá od debutu Dýrð í Dauðaþögn (zmíněná anglická verze se jmenuje In the Silence). Aktuálně ale svou hudbu sytí větším množstvím křehkých elektronických ploch, které dávají vyniknout průbojnému, ale přece klidnému vokálu. Jeho hudba je vrstevnatá, ale nikdy neutíká k plané předvádivosti, její osobní akcent pak ještě podtrhuje hudebníkova spolupráce s otcem, islandským básníkem Einarem Georgem Einarssonem.

Ásgeirovy písničky jsou podmanivé nejen svou melancholičností, je to právě bohatá instrumentace, která dává vyniknout jeho skladatelskému talentu. A také do Prahy přijede Ásgeir s celou kapelou, aby zahrál nejen mimořádně křehké balady, ale i ostřejší skladby, ve kterých se představuje bezmála v bardské roli. Islandské cesty mohou být často zledovatělé, Ásgeir ale jako nikdo jiný vypráví příběhy o hledání blízkosti a objetí tak vřelého, že roztaje všechen okolní led.

Tagy: