ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7543 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

ArtZóna o virtuální kultuře

0 jsk 23.3.2020

Pořad ArtZóna je pravidelnou součástí úterních večerů na ČT art. Během bezmála devadesáti odvysílaných dílů se ve studiu u moderátora Saši Michailidise vystřídali hosté ze všech uměleckých sfér, včetně divadelního režiséra Daniela Špinara, operní pěvkyně Dagmar Peckové, spisovatele Jáchyma Topola, hudebnice Muchy nebo výtvarníka Pasty Onera. Přestože pořad sleduje aktuální kulturní dění a témata, vždy se dvaapadesátiminutový program předtáčel. 24. března se ve 20 hodin představí divákům premiérově živě.

ArtZóna speciál nabídne mimořádnou debatu na téma kultura v časech nouze. „Zase se naplno ukazuje, jak pomýlené jsou řeči o takzvané zbytnosti kultury. Zástupci všech uměleckých forem, jako vlastně pokaždé v nelehké době, se okamžitě připojili k tomu tsunami solidarity a navíc s nebývalou rychlostí využili všech nových technologických možností, aby kulturu dostali z karantény až k nám domů,“ říká moderátor Saša Michailidis.

„Chceme tak v tomto speciálním vysílání ArtZóny připomenout, že kultura není pouhý kšeft, a ukázat ojedinělé virtuální umělecké akce, které se v posledních týdnech objevily. A také poukázat na to, že současná krize v plné nahotě odhalila některé dlouhodobě neřešené systémové kroky v oblasti kultury,“ dodává.

V živém vysílání budou nad vlnou „virtuální“ kultury šířené prostřednictvím internetových streamů přímo od umělců k divákům a nad nezbytností kultury v nouzovém stavu způsobeným válkou, humanitární či přírodní katastrofou nebo virovou pandemií diskutovat živě ve studiu ArtZóny komentátor Petr Fischer, taneční publicistka a vůdčí osobnost současných jednání s ministerstvem kultury Yvona Kreuzmannová nebo výtvarník Krištof Kintera. Exkluzivní živé hudební vystoupení připojí Dan Bárta.

(foto: ČT)