ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6406 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aretha Franklin je proti uvedení filmu ze svého koncertu

0 jsk 15.9.2015

Americká zpěvačka Aretha Franklin učinila žalobu na filmového producenta Alana Elliotta. Chce mu zabránit uvést do distribuce dokument Amazing Grace režiséra Sydneyho Pollacka o své živé nahrávce z roku 1972.

Snímek se skládá především ze záběrů natočených v New Temple Missionary Baptist Church v Los Angeles, jde zpěvačka 13. a 14. ledna 1972 realizovala zmíněnou nahrávku. Pollack však film nemohl dokončit, protože během natáčení nepoužíval klapku a nedokázal proto synchronizovat obraz a zvuk na začátku jednotlivých záběrů. Teprve před svou smrtí v roce 2008 předal materiál Elliottovi, kterému se po dvou letech podařilo film dokončit.

Původně ho plánoval uvést již v roce 2011, Franklin tomu však zabránila žalobou, protože údajně nedala k použití záběrů souhlas. Později představitelé společnosti Warner Bros. objevili zpěvaččin původní kontrakt na vznik filmu. Elliott proto chtěl snímek promítnout letos na festivalech v Telluride, Chicagu a Torontu. Zpěvačka však tomu znovu zabránila, když se jí podařilo získat dočasný soudní zákaz. Nyní jej hodlá učinit definitivním.