ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5433 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aréna obnovuje kreativní Komůrku

0 jsk 2.2.2024

Ostravská Komorní scéna Aréna se při příležitosti své jubilejní třicáté sezóny rozhodla navázat na své počátky a od února otevírá staronovou scénu Komůrka. Předchůdcem Arény bylo Divadlo hudby, které uvádělo hudební pořady sestavené z tehdy málo dostupných gramofonových nahrávek.

Na konci šedesátých let, a naplno pak v devadesátých letech dvacátého století, se v prostorách Divadla hudby prosadila i činohra a ze skromných, amatérských základů se zde začalo formovat současné špičkové profesionální divadlo.

Jako připomínka minulosti se nyní vrací Komůrka. Přichází ovšem s novým, zcela současným konceptem. Bude prostorem pro neprofesionální divadelní soubory, přednášky, výstavy, hudbu a tvůrčí dílny. Nový koncept Komůrka představí poprvé už tuto neděli.

Až do soboty 10. února pak na návštěvníky čeká týden plný oslav znovuotevření scény Komůrka. Návštěvníci si budou moci zahrát divadlo, užijí si autorská čtení poezie, ale i zcela nepoetická vystoupení nebo provokativní „recitálky“. Ostrava v Komůrce mimo jiné získává i otevřenou stand-up scénu, kam se může přihlásit téměř každý, komu nechybí odvaha vystoupit před publikem.