ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5870 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Arcade Fire vydali dvojalbum

0 Redakce 29.10.2013

Kanadská indierocková kapela Arcade Fire vydala po třech letech nové album. Celosvětově se začalo prodávat v pondělí, u nás ale vyšlo péčí společnosti Universal Music již v pátek 25. října. Jmenuje se Reflektor a jedná se o dvojalbum.

Sedmičlenná kapela z kanadského Montrealu, jejíž vůdčí osobností jsou manželé Régine Chassagne a Win Butler,  na sebe upozornila již svým debutovým albem Funeral z roku 2004, které si na své konto kromě výborných prodejů připsalo i několik prestižních ocenění. Pozici nadějných nováčků kapela upevnila druhým albem Neon Bible, které prestižní britský hudební magazín Q vyhlásil albem roku 2007. Ještě větší úspěch dosáhla jejich třetí deska The Suburbs, jíž si formace do výčtu úspěchů připsala nejen BRIT Awards, ale i Grammy.

Novou kolekci rozdělili Arcade Fire na dva disky. Produkce počinu, jenž přináší třináct nových písní, se kromě kapely a jejího dlouholetého producentského partnera Markuse Dravse ujal i James Murphy, který je znám především jako mozek americké alternativní taneční kapely LCD Soundsystem.

Spojení indierockové kapely a elektronického šikuly Murphyho dopadlo podle prvních ohlasů skvěle. Prestižní časopis Rolling Stone například desku srovnává s takovými albovými klasikami, jako jsou Achtung Baby od U2 nebo Kid A britských Radiohead.