ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10114 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Arakain už zařazuje nové skladby

0 Redakce 30.11.2010

Už na nejbližších koncertech podzimního turné nabídne metalová kapela Arakain ochutnávku nové skladby Homo Sapiens z  připravované řadové desky. Během podzimu do koncertního programu chystá i zařazení další novinky. Skladby z CD, které má vyjít na jaře následujícího roku, tak budou k slyšení živě v rámci jednotlivých koncertů.

Hudbu i text k písni Homo Sapiens složil kytarista Jiří Urban. „Je to klasická rychlá riffová věc, v níž se ale nezapomíná na melodii. V textu jsme se dotkli často omílaného vztahu člověka k Zemi a svému prostředí, ale moralizovat si za cíl rozhodně neklademe. Zároveň myslím, že můžu prozradit, že to bude i píseň titulní, protože nové CD bude o člověku a jeho postoji k okolí a jeho vlastnostech. Uvidíme, s jakým ohlasem se skladba už teď na koncertech setká,“ říká Urban.

Reakce fanoušků na skladbu budou pro Arakain stěžejní. Kapela získá zpětnou vazbu a možnost případných úprav před tím, než se skladby dostanou na CD.

Arakain se tento podzim věnuje především studiové práci na desce, čemuž odpovídá  i rozsah turné, které je pojato spíše minimalisticky. Každopádně i tak Arakain zavítá do Prahy (9. prosince) nebo do jihomoravské metropole Brna (6. prosince).

tz