ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14396 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Angelina Jolie ztvární britskou aktivistku Gertrude Bell

0 Redakce 21.11.2011

Hollywoodská hvězda Angelina Jolie byla vybrána do role britské aktivistky Gertrude Bell, která se podílela na vymezení hranic dnešního Iráku. Film o životě britské archeoložky, polyglotky a autorky cestopisů vzniká v produkci britského režiséra Ridleyho Scotta.

Na scénáři ke snímku pracuje Jeffrey Caine, který má za sebou například spolupráci na filmu Nepohodlný s Ralphem Fiennesem a Rachel Weiszovou v hlavních rolích. Prestižní filmový magazín The Hollywood Reporter uvedl, že Caine píše postavu Gertrude Bell speciálně pro Angelinu. Gertrude Bell žila v letech 1868 až 1926 a v průběhu 1. světové války pracovala pro britskou zpravodajskou službu. Později podporovala arabské povstání proti Británii a s výzkumníkem a cestovatelem Lawrencem z Arábie spolupracovala na vymezení území dnešního Iráku.

Herečka se na filmovém plátně naposledy objevila loni ve snímku Cizinec, kde si zahrála po boku Johnnyho Deppa. Dne 23. prosince vstoupí do kin její režisérský debut o milostné romanci na pozadí balkánské války nazvaný V zemi krve a medu. Snímek má zachycovat vztah mezi příslušníky znepřátelených stran, bosenskou muslimkou a Srbem.

rwi