ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14286 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Angelina Jolie převzala čestného Oscara za humanitární činnost

0 Richard Winter 18.11.2013

Americká herečka Angelina Jolie v Los Angeles obdržela za dlouholeté humanitární aktivity čestného Oscara. Ocenění uděluje americká Akademie filmových věd a umění za nějakou mimořádnou činnost. Letos se jednalo o pátý podobný předávací obřad. Cenu Jeana Hersholta v podobě sošky Oscara hollywoodská kráska Jolie převzala z rukou tvůrce Hvězdných válek George Lucase.

“Když jsem se setkala s lidmi, kteří přežili války, hladomor a znásilnění, tak jsem pochopila, jaký je život většiny lidí na této Zemi a jaké mám štěstí, že mám co jíst, střechu nad hlavou, místo k bezpečnému životu a zdravou rodinu,” řekla herečka před asi 600 hosty akademie. Mezi nimi byla řada hvězd, například Tom Hanks, Jake Gyllenhaal, Diane Keatonová, Emma Thompsonová, Harrison Ford, Amy Adamsová a Matthew McConaughey.

Jolie se léta velmi angažuje v humanitární pomoci a od roku 2012 je zvláštní vyslankyní Vysokého komisariátu OSN pro uprchlíky, pro který již vykonala více než 40 misí v různých částech světa.

Kromě Jolie převzali na slavnostním večeru v Los Angeles čestné Oscary také italský tvůrce hereckých kostýmů Pietro Tosi, britská herečka Angela Lansburyová a americký herec Steve Martin. Cenu obdrželi za svou celoživotní mimořádnou kariéru.