ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5630 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aneta Langerová zpívala a vyprávěla na Frekvenci 1

0 jsk 6.12.2022

Jedna z nejpopulárnějších českých zpěvaček Aneta Langerová dorazila do studia Frekvence 1, aby živě do éteru zahrála skladby Marie, Svatá Kordula, Voda živá a Jak krásné je být milován. V rozhovoru prozradila, jaké má nejraději vánoční cukroví, na jaký dárek se letos nejvíce těší, i proč má tak moc ráda vinylové desky.

Na úvod si vybrala baladu o pospolitosti Marii, protože se podle ní skvěle hodí do předvánočního času. Následně v rozhovoru na sebe například prozradila, že jejím nejoblíbenějším cukrovím je klasické linecké. Letos jsou pro ni nejkrásnějším dárkem koncerty, které ji čekají ještě do konce roku. Zpěvačka je zrovna uprostřed koncertního turné k poslednímu albu Dvě slunce, které mimo jiné vyšlo i na vinylu. „Vinylové desky mám strašně ráda. Mám doma gramofon, protože člověk si k tomu sedne, udělá si siestu a čas k poslechu,“ vysvětlila Aneta Langerová.

Nicméně na cédéčka úplně nezanevřela a bude pokračovat v jejich vydávání. Velkou výhodou vinylových desek jsou rovněž obaly, na nichž skvěle vynikají fotky. Na obalu alba Dvě slunce jsou fotky Herberta Slavíka. Navíc majitelé vinylové desky najdou uvnitř jako bonus spoustu nálepek a pohlednic, zdůraznila zpěvačka. Jako ochutnávku z této desky zazpívala skladbu Jak krásné je být milován.

Koncem listopadu Aneta Langerová oslavila narozeniny, moderátoři Lubka Ponížilová a Míra Michálek jí jednak k nim dodatečně popřáli, ale také je zajímalo, jak je oslavila a co jí udělalo největší radost. „Oslava byla koncertní, hráli jsme v Bratislavě v divadle, kde jsme měli samostatný koncert s kapelou a smyčcovým triem,“ odpověděla zpěvačka.

Roli herečky si vyzkoušela zatím jedenkrát, všem ale doporučuje, pokud se naskytne příležitost, ji určitě využít. „Strašně pěkný je vidět, jaký je rozdíl v tom stát na pódiu a jevišti sám za sebe, nebo za někoho jiného,“ odůvodnila Aneta Langerová.

V celovečerním filmu 8 hlav šílenství ztvárnila hlavní roli ruské básnířky Anny Barkovové. Zavzpomínala, jak ji role během natáčení naprosto pohltila, proto na ostatních hercích velmi obdivuje umění vystoupit z role a žít svůj normální život. Ona se z role těžko dostávala, jak přiznala, navíc její hrdinka měla velmi pohnutý osud.

Jako další skladbu si vybrala velmi žádanou písničku Svatá Kordula a na rozloučenou pak Vodu živou, která nesmí chybět na žádném koncertu, tedy ani na tom na Frekvenci 1.

(foto: Herbert Slavík)