ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6562 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aneta Langerová zítra zahájí letní sezónu

0 Redakce 20.5.2011

Letošní první  koncert Anety Langerove se uskuteční v sobotu v Benátkách nad Jizerou. Dvojkoncert pod širým nebem s Michalem Hrůzou proběhne v open music clubu Loděnice a začne ve 20 hodin.

Langerová si na léto naplánovala celou řadu koncertů na festivalech, městských slavnostech a připravuje i několik samostatných vystoupení pod širým nebem. Na některých akcích vystoupí s akustickým programem a již tradičně také otevře Kavárnu Potmě.

Z větších festivalů  Aneta navštíví třeba Film festival Zlín, kde vystoupí 3.6. v rámci Dne Českého rozhlasu. Ve stejný den se představí na Zámostí v Třebíči, zahraje i na Musicfestu v Přeštěnicích (8.7.), na Benátské noci na Malé Skále (30.7.) nebo ne Trnkobraní ve Vizovicích (19.8.). Během léta také třikrát zavítá na Slovensko. Pro některá vystoupení Aneta upravila svůj repertoár do akustické podoby.

„Obsazení bude až na výjimky stejné jako na normálním hraní, jediný rozdíl je v tom, že celý repertoár vyznívá více písničkově, jako bych si sedla ke klavíru nebo ke kytaře a všechny písně zazpívala sama. Od toho se to odráží, takže mě sem tam doprovodí pouze piano s houslemi, někde se připojí i bicí, basa a kytary. Je to fajn, moc mě to baví, protože tato verze koncertů dává každé písní a jejímu obsahu velký prostor pro samotné sdělení. Tudíž je to daleko víc osobní a záleží velmi na výrazu zpěvu. Učím se na tom něco, co jsem zatím neměla moc možnost vyzkoušet tak naplno a to jest výraz,” říká Langerová.

Během letních vystoupení  zazní nejen písně z posledního alba Jsem, ale dojde na průřez celým Anetiným repertoárem.

tz