ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13894 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aneta Langerová se rozhodla pokračovat v akustickém turné

0 Redakce 29.2.2012

Loni v prosinci absolvovala zpěvačka Aneta Langerová akustické turné se smyčcovým triem po českých a moravských městech. Koncerty v intimnějším prostředí na netradičních místech se setkaly s úspěchem u fanoušků i pořadatelů, a proto se Aneta rozhodla vyslyšet jejich přání a letos na jaře bude v koncertním turné Pár míst pokračovat

Navštíví opět jen pár měst, i proto se jmenuje Pár míst. Stejně jako v prosinci se koncerty budou konat v menších sálech, kde bude omezený počet míst, a to pouze k sezení. Aneta vystoupí i v některých velmi zajímavých prostorech, jako je například Velká synagoga v Plzni nebo zámek Nový Světlov v Bojkovicích.

Zahraje jen za doprovodu piána a smyčcového tria (housle, viola, violoncello). V nových úpravách odezní například písně Vzpomínka z posledního alba Jsem, Vysoké napětí, Malá mořská víla, i písně, které Aneta na koncertech tak často nehraje jako třeba Poplach, Němá. A samozřejmě hity jako V bezvětří, Voda živá nebo Hříšná těla křídla motýlí.

Plním si jeden z velkých snů. Zazpívám výběr písní ze všech tří desek v doprovodu smyčcového tria, piana a své kytary. Pár míst je výjimečné hlavně svojí atmosférou, která vyplývá z aranží písní. Všechny jsou plně přizpůsobené složení kapely, což je opravdu kolikrát velká změna. Tím, že jsem si vysnila hrát se smyčcovým triem, musela jsem najít ještě dva nové muzikanty, kteří by ho tvořili. To se povedlo dle mých představ a na pódiu se se mnou objeví violoncellistka Dorota Barová a violista Vladan Malinjak. Kromě nich mám za zády část své kapely, houslistku Veroniku Vališovou a pianistu Jakuba Zitka. Všichni jsou to skvělí muzikanti a také fajn lidi. Je to pro mě další z povedených spoluprací,“ řekla o turné Aneta.

V březnu si pak vyzkouší roli divadelní herečky. Při premiéře nového muzikálu Plantáž, se objeví v jedné z menších rolí. Představení uvede soubor Divadlo Letí v pražském Divadle Na Prádle a bude v něm účinkovat i britský herec a dramatik Mark Ravenhill. V muzikálu zazní hudba Tomáše Poláka (MIG 21) otextovaná Xindlem X.

Je to má první divadelní role, tudíž další obrovská výzva v mém životě, a tak se moc těším a jsem sama zvědavá, co to se mnou udělá,“ řekla Aneta.

Muzikál bude mít premiéru 15. března.

Termíny turné Pár míst 2012
7. 4. Bojkovice, Zámek Nový Světlov
24. 4. Kuřim (u Brna), Společenské centrum, Kulturní dům
25. 4. Poděbrady, Divadlo Na Kovárně
26. 4. Plzeň, Velká synagoga
1. 5. Praha, Švandovo divadlo na Smíchově
4. 5. Vysoké Mýto, Šemberovo divadlo

tz