ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13176 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aneta Langerová napsala písničku pro Olgu Havlovou a je na turné

0 jsk 3.4.2023

Píseň pro Olgu, kterou nazpívala Aneta Langerová, vznikla jako vyznání Olze Havlové a jejímu hluboce lidskému poslání ve spolupráci s producentem Jakubem Zitkem.

Poprvé živě zazněla v úterý 14. března v pražském Kongresovém sále České národní banky, kde se uskutečnil slavnostní Benefiční koncert, který pořádal Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové společně se spolkem Silou Hlasu a Alfrédem Strejčkem k nedožitým devadesátým narozeninám Olgy Havlové. Mezi jinými umělci vystoupila Aneta za doprovodu klavíristy Jakuba Zitka a Maranatha Gospel Choir.

„Byla jsem velmi poctěna, že mě Nadace Olgy Havlové oslovila. Vyslechla jsem si jejich přání o vzniku písně a začala přemýšlet. Vzhledem k tomu, že jsem Olgu Havlovou bohužel nikdy osobně nepotkala, čerpala jsem z různých zdrojů, knih, rozhovorů, vyprávění o jejím životě, ale také z fotografií Bohdana Holomíčka, jehož pohled na Olgu mi přišel vždy blízký. Bohdan mi poslal pár dosud nezveřejněných fotografií, na něž jsem se dívala stále dokola a v hlavě mi začala znít píseň. Sedla jsem si ke klavíru a přirozeně začala zpívat o tom, co vidím v jejích očích a o víře v lidi, kteří mají dobrou vůli a dělí se o své štěstí s ostatními, kteří třeba takové štěstí nemají. Někteří lidé jsou tak silnými osobnostmi, že tu s námi stále někde jsou. Máte pocit, že jsou vám blízcí, že je znáte už mnoho let. Pro mě takovou osobností je i paní Olga. Světlo dobré vůle, které v lidech probouzela Olga Havlová můžete s námi nést dál,“ uvedla Aneta.

Rozběhlo se také koncertní turné Anety Langerové. Propaguje její poslední album Dvě slunce. Za sebou má koncert v pražském Divadle pod Palmovkou, 11. dubna bude pokračovat dál.

Turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován
24. 3. Praha, Divadlo pod Palmovkou
11. 4. Hodonín, Kulturní dům
12. 4. Rosice, KD Crystal
13. 4. Trenčín, Piano club
16. 4. Varnsdorf, Městské divadlo
17. 4. Hradec Králové, Klicperovo divadlo
18. 4. Nymburk, Kino Sokol
24. 4. Kopřivnice, Kulturní dům
25. 4. Vsetín, Dům kultury

(foto: Herbert Slavík)