ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8096 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Andre Rieu opět vyprodá O2 arenu

0 Redakce 20.4.2015

Houslista, skladatel, aranžér a dirigent André Rieu si získal svůj titul král valčíků  už začátkem devadesátých let, kdy se rozhodl specializovat na takzvanou lehkou klasiku, především pak na vídeňskou salonní hudbu let dávno minulých. Díky nim se tento čtyřiašedesátiletý Holanďan stal jedním z neúspěšnějších zástupců svého žánru.

Na jaře loňského roku André Rieu poprvé nadchnul i pražské publikum ve vyprodané O2 aréně. Jeho další pražský koncert se uskuteční 22. května ve stejné hale.

„Hrozně moc se těším na návrat do Prahy! Publikum bylo fantastické. Je úžasné vidět, kolik lidí po celém světě tančí, zpívá s námi a baví se. Je úplně jedno, zda jste mladý nebo starý, Němec, Brazilec, Číňan nebo Australan. Každý večer slavíme obrovskou party. Lidé se domu pak vracejí šťastnější, což potvrzuje, že klasika je hudbou pro všechny a my jsme schopni chytit publikum za srdce,“ vzkazuje André Rieu.

„Budeme hrát úplně nový program s novou hudbou. Turné se jmenuje Láska v Benátkách, stejně jako mé nové album, a budeme se snažit, aby se krása, vášeň a teplo Itálie přenesly i do Čech. Takže budeme hrát známé italské melodie, ale samozřejmě i valčíky, hudbu z filmu, opery a operet. Přijedou se mnou vokalisté z The Berlin Comedian Harmonists a vystupuje s námi spousta mezinárodních sólistů z celého světa! Večer bude jako vždy zakončen velkou párty. Doufám, že dorazíte a že si spolu s námi zatančíte a zazpíváte,“ vysvětluje.

Rieu patří k nejúspěšnějším hudebníkům posledních dekád. Doposud prodal přes 35 miliónů desek a DVD, získal 411 platinových a 171 zlatých desek, na facebooku ho doprovází více než 1,5 miliónů fanoušků a jeho koncerty navštívilo již přes milión fanoušků.

Se svou show pravidelně navštěvuje Asii, Austrálii, Jižní i Severní Ameriku, Jižní Afriku a samozřejmě i Evropu.

Tagy: