ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15086 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aňa Geislerová točí v Itálii road movie Karavan

0 jsk 9.6.2023

Déle než rok trval casting na hlavní chlapeckou roli v právě natáčeném celovečerním česko- italsko-slovenském filmu Karavan režisérky Zuzany Kirchnerové a producentky Dagmar Sedláčkové. Do role Davida nakonec tvůrkyně vybraly přirozeně talentovaného neherce Davida Vodstrčila z počtu tří set chlapců.

Představitelka hlavní ženské role Aňa Geislerová četla poprvé scénář před pěti lety a podle jejích slov s časem síla příběhu zrála. Režisérka Zuzana Kirchnerová do něj totiž otiskla svou vlastní zkušenost s výchovou handicapovaného syna. Road movie Karavan, jež se právě začala natáčet nedaleko italské Bologni, bude po svém dokončení uvedena na filmovém festivalu v Cannes.

Příběh Karavanu není situován do prostředí rozmanité Itálie náhodou. Podle tvůrců nikde jinde v jedné evropské zemi na cestě od severu k jihu nelze dosáhnout takových extrémů – od bohaté silně industrializované krajiny na severu, až po vyprahlou, divokou a zpustlou krajinu jihu. Právě jižní region Kalábrie je pro hlavní hrdinku Ester v roli Aňi Geislerové jakýmsi vysněným cílem, místem svobody a volnosti.

Zároveň je však jih Itálie obecně místem velké chudoby, místem bez pravidel, kde málokdo má „normální“ práci a mnoho obyvatel odtud prchá. Ani hrdince nemůže tak na její „svobodné“ cestě karavanem s jejím milovaným a komplikovaným synem Davidem tohle místo nabídnout novou budoucnost.