ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27666 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Amy Winehouse si stěžuje na udělený trest

0 Redakce 6.1.2009

Britská zpěvačka Amy Winehouse obdržela předvolání k soudu v Norsku. Líčení ve věci „neoprávněného udělení pokuty za držení drog“ proběhne 12. ledna.

Zpěvačka podala stížnost proti rozhodnutí představitelů státní moci k zadržení jí a jejího manžela Blake Fielder-Civil. Oba totiž museli v říjnu 2007 strávit noc ve vězení v Bergenu a zaplatit pokutu ve výši 500 euro, poté co u nich policie objevila 7 gramů marihuany. Amy se domnívá, že samotní policisté, kteří je přistihli s trávou v místním hotelu, porušili zákon a udělili jim neoprávněný trest. Dle jejího norského právního zástupce se totiž pokuta uděluje, až po doznání viny u soudu. Kvůli incidentu pak Amy nebylo uděleno vstupní vízum do Spojených států, což znemožnilo její přítomnost na ceremoniálu u příležitosti udělování cen Grammy vloni v únoru.

Slyšení bylo původně naplánováno na březen loňského roku, ale bylo posunuto na žádost Amyna právníka. Zpěvačka byla informována o novém termínu soudního líčení i o tom, že v případě, že se nedostaví, pokuta zůstane v platnosti. Lidé z jejího okolí však nepředpokládají, že by se u soudu objevila. Je údajně čerstvě zamilovaná do tajemného může slyšícího na jméno Matt. Byla už s ním také o Vánocích spatřena v hotelu na karibském ostrově Santa Lucia, kde byla spolu se svojí kmotřenkou třináctiletou Dionne Bromfield, dívkou, které pomáhá s nastartováním hudební kariéry.