ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11489 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Amy Winehouse: Cesta kudy by nikdy nešla?

0 Redakce 2.12.2008

Manžel britské hvězdy Amy Winehouse připustil vinu za její zatažení do tvrdých drog.

Blake Fielder-Civil, který byl před nedávnem propuštěn z vězení, kde si měl původně odsedět trest o délce dvou let a tří měsíců za napadení, přiznal, že „zatáhl Amy do toho“ a připustil, že by bez něho „nepochybně nikdy nešla tou cestou“. „Největší chyba, které jsem se dopustil ve svém životě, bylo, že jsem bral heroin před ní,“ vyprávěl Blake. „Kvůli mě se dostala k heroinu, crack kokainu a sebeubližování. Cítím víc než vinu.

Fielder-Civil v rozhovoru pro News Of The World s lítostí poznamenal, že byl příliš slabý na to, aby ji zabránil zkusit všechny tyto drogy. „Když si poprvé vzal crack, Amy se mě zeptala: ,Můžu z toho trochu zkusit ?´ Crack je ta nejohavnější droga. Vyvolává paranoiu, ztrátu úsudku, nervozitu a podezřívavost ke každému. Kromě toho se můžeš zaháčkovat už napoprvé. Jenže já jsem byl slabý a sám závislý a nechal jsem Amy ať to vyzkouší.” V rozhovoru Fielder-Civil dále popisuje, jak byl vyděšený, když jeho manželka dostala poprvé záchvat v důsledku předávkování – pouhých několik měsíců po uzavření sňatku. „Brali jsme drogy celé dny – heroin a crack… Bylo pak zničující dívat se, jak někdo, koho miluješ víc než sám sebe, někdo, pro koho bys umřel, pro koho bys zabil, se před tebou zběsile svírá.“ Blake, který se v poskytnutém interview dostává i do detailů, jak se pokoušel zabránit tomu, aby Amy zapadnul jazyk, v současnosti prochází rehabilitační kúrou v klinice v Surrey, což byla jedna z podmínek jeho předčasného propuštění na svobodu (po roce stráveném za mřížemi).

Samotná zpěvačka a skladatelka Amy Winehouse pracuje na svém novém albu, ale často trpí zdravotními potížemi – především emfyzémem plic. Počátečné stádium nemoci bylo u Amy diagnostikováno, když letos omdlela ve svém domě a musela být okamžitě převezena do nemocnice.